Tilavat ja kestävät teltat leirielämään perheille ja ryhmille.
Näytetään kaikki 4 tulosta
Kompakti 2 hengen kupoliteltta, kun pakkauskoko ja paino ratkaisevat. Nopea pystyttää, ja absidissa on oma tila varusteille.
Kun suunnitelma on yksinkertainen – pyörähdys viikonlopuksi, yksi yö reissun päällä tai kevyt leiri kahdelle – teltan pitää mahtua kyytiin ja nousta pystyyn ilman säätöä. Coleman Darwin 2 on kompakti kupoliteltta, jossa on nopea pystytys (sisäteltta ensin) ja pieni absidi, johon saat repun ja kengät sateelta suojaan.
Ulkoteltta on ripstop-polyesteriä ja teipatuilla saumoilla. Vesipilari on ilmoitettu 3000 mm. Lattia on PE-materiaalia (120 g/m²). Rakenteena on kupoli, ja kaaret ovat lasikuitua.
| Rakenne | Kupoliteltta |
| Henkilömäärä | 2 |
| Mitat (L x S x K) | 145 x 255 x 105 cm |
| Maksimi sisäkorkeus | 100 cm |
| Nukkumatilan pinta-ala | 2,9 m² |
| Absidi / varastotila | 0,3 m² |
| Paino | 2,8 kg |
| Pakkauskoko | Ø 15,5 cm x 46 cm |
| Vesipilari | 3000 mm |
| Kaaret | Lasikuitu |
| Ulkoteltta | 100 % polyesteri, ripstop polyester 68 D 185 T, PU-pinnoitettu, paloa hidastava, saumat teipattu |
| Sisäteltta | 100 % polyesteri, hengittävä polyesteri 68 D 185 T + näkösuojattu hyttysverkko |
| Lattia | PE 120 g/m² |
| Pystytys | Sisäteltta ensin |
| Sisätaskut | 2 |

Kompakti ja kevyt 3 hengen kupoliteltta nopeaan pystytykseen. Eteisessä tilaa varusteille, teipatut saumat ja 3000 mm vesipilari tuovat suojaa vaihteleviin keleihin.
Kun reissu on enemmän “lähdetään nyt” kuin viikkojen ekspeditio, teltan pitää olla kevyt, pieneen pakkautuva ja nopeasti pystyssä. Coleman Darwin 3 on kompakti 3 hengen kupoliteltta, jossa on eteinen varusteille – eli kengät ja reput eivät jää ulos sateeseen.
Darwin 3 on tehty tilanteisiin, joissa tilavuus ja paino ratkaisevat. Kupolirakenne on suoraviivainen, ja pystytys tehdään sisäteltta ensin -periaatteella. Eteisessä (apsis) on erillinen säilytystila, ja sisäteltassa on kolme taskua pientavaroille.
Ulkoteltta on ripstop-polyesteria PU-pinnoitteella, ja saumat on teipattu. Sisäteltassa on hengittävä polyesteri ja peittävä hyttysverkko. Lattia on PE-materiaalia (120 g/m²).
| Rakenne | Kupoliteltta |
| Makuupaikat | 3 |
| Mitat (L x S x K) | 185 x 275 x 115 cm |
| Maks. sisäkorkeus | 110 cm |
| Nukkumatilan pinta-ala | 3,8 m² |
| Eteisen/säilytystilan pinta-ala | 0,6 m² |
| Paino | 3,4 kg |
| Pakkauskoko | Ø 15 cm, pituus 48 cm |
| Vesipilari | 3000 mm |
| Ulkoteltta | 100 % polyesteri, ripstop polyester 68 D 185 T, PU-pinnoitettu, teipatut saumat, paloa hidastava |
| Sisäteltta | 100 % polyesteri, hengittävä polyester 68 D 185 T + peittävä hyttysverkko |
| Lattia | PE 120 g/m² |
| Kaaret | Lasikuitu |
| Sisätaskut | 3 |
| Pystytys | Sisäteltta ensin |

Neljän hengen perheteltta, jossa kaksi vastakkaista sisäänkäyntiä (avattavissa aurinkokatokseksi), hyttysverkko-ovet ja sivutuulettimet. Kiinteästi ommeltu lattia, kaksi irrotettavaa makuukammiota ja ripustuspaikka teltanvalolle. Vesipilari 2000 mm.
Kun leiri alkaa täyttyä varusteista, lapsista ja märistä kengistä, teltassa arvostaa kahta asiaa: selkeää kulkua ja toimivaa ilmanvaihtoa. Reimo Creastone Peak on 4 hengen perheteltta, jossa on kaksi vastakkaista sisäänkäyntiä – käytännöllinen juttu, kun porukka liikkuu sisään ja ulos tai kun haluat tuulettaa teltan nopeasti.
Molemmat sisäänkäynnit voi pystyttää aurinkokatokseksi. Ovien yhteydessä on hyttysverkko-ovet, joten saat ilman kiertämään ilman että hyönteiset kutsutaan mukaan iltateelle. Ulkokankaassa on lisäksi ikkuna, jossa on yhdistelmä 50 % hyttysverkkoa / 50 % kalvoa.
Teltassa on kaksi vastakkaista makuukammiota, jotka ovat erikseen irrotettavissa. Kiinteästi ommeltu teltan pohja helpottaa arkea leirissä: lattia pysyy mukana ja paikallaan, eikä reunojen kanssa tarvitse säätää.
| Ulkoteltta | 100% polyesteri 185T |
| Sisäteltta | 100% polyesteri tafetta (hengittävä) |
| Pohja | polyeteeni |
| Kaaret | lasikuitu |
| Kaarien mitat | 2× Ø8,5/9,5 mm |
| Seisomakorkeus | 190 cm |
| Vesipilari | 2000 mm |
| Pakkauskoko | Ø19 × 61 cm |

Hauska VW T1 Bulli -muotoinen lasten pop-up-leikkiteltta UV-suojalla. Nopea pystytys, sopii sisä- ja ulkokäyttöön. Pakkautuu pieneen tilaan.
Kukapa ei rakastaisi legendaarista T1 Bullia? Nyt perheen pienimmätkin pääsevät nauttimaan vanlife-tunnelmasta omalla VW Collection T1 Bulli -leikkiteltallaan. Tämä ei ole mikä tahansa leikkiteltta, vaan aito lisensoitu Volkswagen-tuote, joka jäljittelee ikonista 1960-luvun pikkubussia tyylikkäillä yksityiskohdilla – aina pyöreitä ajovaloja ja klassista kaksiväristä maalausta myöten.
Leikkiteltta on suunniteltu sekä sisä- että ulkokäyttöön. Rannalla tai puistossa se tarjoaa lapsille oman turvasataman, sillä kankaassa on UV-suoja, joka auttaa varjostamaan auringonpaisteelta. Pop-up-mekanismin ansiosta pystytys on lastenleikkiä: teltta ”ponnahtaa” pystyyn sekunneissa heti, kun otat sen säilytyspussistaan. Ei monimutkaisia keppisulkeisia! Pakkaus sisältää kevyet lasikuitutangot, jotka pitävät teltan muodossaan kovassakin leikissä.
Teltassa on kaksi sisäänkäyntiä: toinen sivulla ja toinen takana, aivan kuten oikeassa pakettiautossa. Tämä tekee siitä täydellisen piilopaikkoihin ja roolileikkeihin. Kun leikit on leikitty, teltta taittuu litteäksi pieneen, pyöreään kantokassiin (halkaisija vain n. 57 cm), joten se kulkee kätevästi mukana lomamatkoilla tai mummolaan.
| Malli | VW T1 Bulli (Lisensoitu) |
| Mitat (P x L x K) | 165 x 54 x 77 cm |
| Pakkauskoko (halkaisija x paksuus) | 57 x 12 cm |
| Paino | 2,0 kg |
| Materiaali | 100% Polyesteri (Oxford 150D), hopeapinnoitettu (UV-suoja) |
| Vesipilariarvo | Katto 3000 mm / Seinät 1000 mm |
| Ominaisuudet | Pop-up pystytys, UV-suoja, palosuojattu kangas |

Kirjoita alle Reimo-katalogista löytämäsi tuotenumerot ja määrät.
Voit lisätä useita rivejä, yksi tuotenumero per rivi.
Tarkistamme tuotteiden saatavuuden ja palaamme tarjouksella sähköpostitse.