Näytetään ainoa tulos
Kompakti ja kevyt 3 hengen kupoliteltta nopeaan pystytykseen. Eteisessä tilaa varusteille, teipatut saumat ja 3000 mm vesipilari tuovat suojaa vaihteleviin keleihin.
Kun reissu on enemmän “lähdetään nyt” kuin viikkojen ekspeditio, teltan pitää olla kevyt, pieneen pakkautuva ja nopeasti pystyssä. Coleman Darwin 3 on kompakti 3 hengen kupoliteltta, jossa on eteinen varusteille – eli kengät ja reput eivät jää ulos sateeseen.
Darwin 3 on tehty tilanteisiin, joissa tilavuus ja paino ratkaisevat. Kupolirakenne on suoraviivainen, ja pystytys tehdään sisäteltta ensin -periaatteella. Eteisessä (apsis) on erillinen säilytystila, ja sisäteltassa on kolme taskua pientavaroille.
Ulkoteltta on ripstop-polyesteria PU-pinnoitteella, ja saumat on teipattu. Sisäteltassa on hengittävä polyesteri ja peittävä hyttysverkko. Lattia on PE-materiaalia (120 g/m²).
| Rakenne | Kupoliteltta |
| Makuupaikat | 3 |
| Mitat (L x S x K) | 185 x 275 x 115 cm |
| Maks. sisäkorkeus | 110 cm |
| Nukkumatilan pinta-ala | 3,8 m² |
| Eteisen/säilytystilan pinta-ala | 0,6 m² |
| Paino | 3,4 kg |
| Pakkauskoko | Ø 15 cm, pituus 48 cm |
| Vesipilari | 3000 mm |
| Ulkoteltta | 100 % polyesteri, ripstop polyester 68 D 185 T, PU-pinnoitettu, teipatut saumat, paloa hidastava |
| Sisäteltta | 100 % polyesteri, hengittävä polyester 68 D 185 T + peittävä hyttysverkko |
| Lattia | PE 120 g/m² |
| Kaaret | Lasikuitu |
| Sisätaskut | 3 |
| Pystytys | Sisäteltta ensin |

Kirjoita alle Reimo-katalogista löytämäsi tuotenumerot ja määrät.
Voit lisätä useita rivejä, yksi tuotenumero per rivi.
Tarkistamme tuotteiden saatavuuden ja palaamme tarjouksella sähköpostitse.