Näytetään ainoa tulos
Kompakti 2 hengen kupoliteltta, kun pakkauskoko ja paino ratkaisevat. Nopea pystyttää, ja absidissa on oma tila varusteille.
Kun suunnitelma on yksinkertainen – pyörähdys viikonlopuksi, yksi yö reissun päällä tai kevyt leiri kahdelle – teltan pitää mahtua kyytiin ja nousta pystyyn ilman säätöä. Coleman Darwin 2 on kompakti kupoliteltta, jossa on nopea pystytys (sisäteltta ensin) ja pieni absidi, johon saat repun ja kengät sateelta suojaan.
Ulkoteltta on ripstop-polyesteriä ja teipatuilla saumoilla. Vesipilari on ilmoitettu 3000 mm. Lattia on PE-materiaalia (120 g/m²). Rakenteena on kupoli, ja kaaret ovat lasikuitua.
| Rakenne | Kupoliteltta |
| Henkilömäärä | 2 |
| Mitat (L x S x K) | 145 x 255 x 105 cm |
| Maksimi sisäkorkeus | 100 cm |
| Nukkumatilan pinta-ala | 2,9 m² |
| Absidi / varastotila | 0,3 m² |
| Paino | 2,8 kg |
| Pakkauskoko | Ø 15,5 cm x 46 cm |
| Vesipilari | 3000 mm |
| Kaaret | Lasikuitu |
| Ulkoteltta | 100 % polyesteri, ripstop polyester 68 D 185 T, PU-pinnoitettu, paloa hidastava, saumat teipattu |
| Sisäteltta | 100 % polyesteri, hengittävä polyesteri 68 D 185 T + näkösuojattu hyttysverkko |
| Lattia | PE 120 g/m² |
| Pystytys | Sisäteltta ensin |
| Sisätaskut | 2 |

Kirjoita alle Reimo-katalogista löytämäsi tuotenumerot ja määrät.
Voit lisätä useita rivejä, yksi tuotenumero per rivi.
Tarkistamme tuotteiden saatavuuden ja palaamme tarjouksella sähköpostitse.