Näytetään kaikki 3 tulosta
Ecoflow DELTA 3 1500 on 1536 Wh Wh LiFePO4-akulla varustettu sähköasema jonka sisäänrakennettu siniaaltoinvertteri antaa 1800 W jatkuvan ja 3600 W hetkellisen tehon. Lisäksi sähköasema tukee jopa 500 watin aurinkopaneelia. Turvallisella, ympäristöystävällisellä ja hiljaisella sähköasemalla voi syöttää sähköä akkukäyttöisesti peräti 13 eri laitteelle samanaikaisesti.
EcoFlow DELTA 3 1500 on nopea ja luotettava kannettava sähköasema, joka tarjoaa tehokkaan varavirtalähteen vaativissakin tilanteissa. Laitteessa yhdistyvät liikuteltavan voimalaitoksen edut ja jämerä akkukapasiteetti, joka lataa laitteet nopeasti ja mahdollistaa pitkän käyttöajan ilman verkkovirtaa. Monipuolinen liitäntävalikoima tekee DELTA 3 1500 -mallista erinomaisen valinnan kotiin, mökille, veneeseen tai vanlife-käyttöön.
DELTA 3 1500 tuottaa 1800 W jatkuvan tehon, 3600 W huipputehon ja jopa 2400 W X-Boost -tehon, mikä riittää useimmille kodin sähkölaitteille sekä pienille sähkötyökaluille. Laitteessa on suuri 1536 Wh LiFePO4 -akku, joka takaa tuntikausien käyttöajan ja erittäin pitkän käyttöiän – jopa 4000 lataus- ja purkusykliä.
| Akkukapasiteetti | 1536 Wh LiFePO4 |
| Teho | 1800 W jatkuva, 3600 W huipputeho, X-Boost 2400 W |
| Inverteri | Puhdas siniaaltoinvertteri, UPS-toiminto < 15 ms |
| Aurinkopaneelitulo | Jopa 500 W |
| Lataustavat | AC 230 V, 12/24 V autolataus, aurinkopaneelit (4 × 110 W) |
| USB / USB-C | 2 × USB-A (36 W), 2 × USB-A Fast Charge, 2 × USB-C (140 W) |
| DC-lähdöt | 2 × DC5521 (12,6 V / 3 A) |
| Autolähtö | 1 × 12 V |
| Mitat (P × L × K) | 400 × 212 × 282 mm |
| Paino | 16,5 kg |
Tyypillinen kuorma, jonka DELTA 3 1500 jaksaa pyörittää useita tunteja, voi olla esimerkiksi:
Kokonaiskäyttöaika riippuu kuormasta, mutta suuremman kapasiteettinsa ansiosta DELTA 3 1500 tarjoaa merkittävästi pidemmän toiminta-ajan kuin pienemmät DELTA-mallit. Aurinkopaneeleilla käyttöaikaa voidaan kasvattaa huomattavasti.
| Paino | 16,5 kg |
| Mitat | 400 × 212 × 282 mm |
| Yhteydet | Wi-Fi, Bluetooth |
| Akkukapasiteetti | 1536 Wh LiFePO4 |
| Inverteri | Puhdas siniaalto 1800 W, 3600 W huipputeho, X-Boost 2400 W |
| AC-lähdöt | 4 × 230 V Schuko |
| DC-/autolähtö | 1 × 12 V |
| USB / USB-C | 2 × USB-A (36 W), 2 × USB-A Fast Charge, 2 × USB-C (140 W) |
| Lisäliitännät | 2 × DC5521 12,6 V / 3 A |
| Lataus | AC-verkkovirta, 12/24 V autoadapteri, aurinkopaneelit |
| Pikalataus | 0–80 % noin 60 min, täyteen noin 90 min |
| Näyttö | Selkeä varaustilan, ottotehon ja antotehon näyttö |
| Käyttölämpötila | 20 – 30 °C (optimi) |
| Varastointilämpötila | –10 – +45 °C |
| Purkauslämpötila | –10 – +45 °C |
| Latauslämpötila | 0 – +45 °C |
| UPS-toiminto | < 15 ms keskeytymätön virransyöttö |
| Takuuaika | 5 vuotta |

Ecoflow DELTA 3 Plus on 1024 Wh Wh LiFePO4-akulla varustettu sähköasema jonka sisäänrakennettu siniaaltoinvertteri antaa 1800 W jatkuvan ja 3600 W hetkellisen tehon. Lisäksi sähköasema tukee jopa 1000 watin aurinkopaneelia. Turvallisella, ympäristöystävällisellä ja hiljaisella sähköasemalla voi syöttää sähköä akkukäyttöisesti peräti 11 eri laitteelle samanaikaisesti.
EcoFlow DELTA 3 Plus on nopea ja luotettava kannettava sähköasema, joka tarjoaa tehokkaan varavirtalähteen myös vaativissa tilanteissa. Laitteessa yhdistyvät liikuteltavan voimalaitoksen edut sekä jämerä ja nopeasti latautuva akustoratkaisu. Monipuolisten liitäntöjen ansiosta DELTA 3 Plus sopii erinomaisesti niin työ- kuin viihdekäyttöön, koteihin, mökeille, veneisiin ja vanlife-ratkaisuihin.
DELTA 3 Plus tuottaa 1800 W jatkuvaa tehoa ja 3600 W huipputehon, ja se voi syöttää sähköä akkukäyttöisesti jopa 11 laitteelle yhtä aikaa. 1024 Wh LiFePO4-akun ansiosta virtaa riittää tuntikausiksi ilman verkkovirtaa, ja pitkäikäinen akkutekniikka kestää jopa 4000 lataus- ja purkusykliä.
| Akkukapasiteetti | 1024 Wh LiFePO4 |
| Teho | 1800 W jatkuva, 3600 W hetkellinen |
| Inverteri | Puhdas siniaalto, UPS-toiminto < 10 ms |
| Aurinkopaneelitulo | Jopa 1000 W |
| Lataustavat | AC 230 V, 12/24 V autolataus, aurinkopaneelit |
| USB / USB-C | 2 × USB-A (36 W), 2 × USB-A Fast Charge, 2 × USB-C (140 W) |
| DC-lähdöt | 2 × DC5521 12.6 V / 3 A |
| Autolähtö | 1 × 12 V |
| Mitat (P × L × K) | 398 × 200 × 284 mm |
| Paino | 12,5 kg |
Tyypillinen kuorma, jonka DELTA 3 Plus jaksaa pyörittää useita tunteja, voi olla esimerkiksi:
Aurinkopaneeleilla käyttöaikaa voidaan jatkaa merkittävästi ja akku latautuu päivän aikana nopeasti. DELTA 3 Plus tukee jopa 1000 W paneelitehoa, mikä tekee siitä erittäin tehokkaan aurinkokäytössä.
| Paino | 12,5 kg |
| Mitat | 398 × 200 × 284 mm |
| Yhteydet | Wi-Fi, Bluetooth |
| Akkukapasiteetti | 1024 Wh LiFePO4 |
| Inverteri | Puhdas siniaalto 1800 W, 3600 W huipputeho |
| AC-lähdöt | 4 × 230 V Schuko |
| DC-/autolähtö | 1 × 12 V autolähtö |
| USB / USB-C | 2 × USB-A (36 W), 2 × USB-A Fast Charge, 2 × USB-C (140 W) |
| Lisäliitännät | 2 × DC5521 (12,6 V / 3 A) |
| Lataus | Verkkovirta, autolataus, aurinkopaneelit (jopa 1000 W) |
| Pikalataus | 0–80 % noin 50–60 min, täyteen alle 2 h |
| Näyttö | Selkeä varaustilan ja tehon näyttö |
| Käyttölämpötila | 20 – 30 °C (optimi) |
| Varastointilämpötila | –10 – +45 °C |
| Purkauslämpötila | –10 – +45 ° |

Lisää DELTA 3 Plus/DELTA 3:n kapasiteettia ylimääräisellä 1024 Wh:lla. Käytä laitetta päivittäin 10 vuoden ajan, ennen kuin se saavuttaa 80 % alkuperäisestä kapasiteetistaan, kiitos LFP-akkujen 4000+ lataussyklin. Plug-and-play-järjestelmä: Hallitse ja valvo DELTA 3 Smart Extra Battery -akkua EcoFlow-sovelluksen avulla.
EcoFlow DELTA 3 Extra Battery on lisäakku, joka laajentaa DELTA 3 -sarjan kannettavien voimalaitteiden käyttöaikaa merkittävästi. Lisäakussa käytetään samaa pitkäikäistä LiFePO4 (LFP) akkutekniikkaa kuin EcoFlow DELTA 3 -sähköasemissa. LFP-akut kestävät jopa kuusinkertaisen määrän lataus- ja purkusyklejä verrattuna tavallisiin litiumakkuihin.
EcoFlow DELTA -sarjan akusto on suunniteltu pitkäikäiseksi: se säilyttää noin 80 % kapasiteetistaan vielä 800 täyden lataussyklin jälkeen. Lisäakku toimii saumattomasti yhdessä DELTA 3 -virtalähteen kanssa, ja käyttöaika pitenee jopa tuntikausia kuormasta riippuen.
DELTA 3 Extra Battery on erinomainen valinta koti-, mökki-, vene- ja vanlife-käyttöön silloin, kun virtaa tarvitaan pitkään tai suuritehoisille laitteille. Lisäakku lataa ja purkaa automaattisesti yhdessä DELTA 3 -laitteen kanssa, joten käyttö on täysin vaivatonta.
| Akkutekniikka | LiFePO4 (LFP) |
| Paino | 9,6 kg |
| Mitat (P × L × K) | 398 × 200 × 198 mm |
| Yhteensopivat laitteet | EcoFlow DELTA 3 -sarjan sähköasemat |
| Takuuaika | 5 vuotta |

Kirjoita alle Reimo-katalogista löytämäsi tuotenumerot ja määrät.
Voit lisätä useita rivejä, yksi tuotenumero per rivi.
Tarkistamme tuotteiden saatavuuden ja palaamme tarjouksella sähköpostitse.